Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Biblioteka

 

Szkolny zestaw podręczników na Rok Szkolny 2020/21

 

*****************************************************************************************************************

 

Zasady korzystania z zasobów biblioteki

 

 1. Biblioteka jest czynna od 01.06.2020-12.06.2020 w czwartki w  godzinach 10:00-13:00, a po 15.06.2020 w poniedziałki i czwartki w godzinach 11:00-13:00, oraz po wcześniejszym umówieniu się  z uczniem, rodzicem lub pracownikiem szkoły.
 2. Od osób korzystających z biblioteki wymagane jest noszenie masek ochronnych lub innego sposobu zasłaniania nosa i ust.
 3. Zalecane jest noszenie rękawiczek ochronnych.
 4. Zwrotów należy dokonywać w specjalnie wyznaczonym miejscu wyznaczonym przez Dyrektora Szkoły (stolik koło portierni ) lub w dniu funkcjonowania biblioteki o czym napisano wyżej.
 5. Osoby, które chciałyby  zwrócić ksiąki innego dnia niż wyznaczono wyżej powinny zapakować podręczniki, lektury itp.w reklamówkę, którą  należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa.
 6. W razie potrzeby rozmowy z n-lem bibliotekarzem  można się skontaktować ...zarówno Uczniowie jak i Rodzice poprzez e-dziennik lub emailowo na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Można swoje zapytania kierować również przez wychowawcę klasy.
 7. Ustala się limit osób przebywających w bibliotece w zależności od metrażu powierzchni (pracownik plus 1 wypożyczający) z zachowaniem bezpiecznej odległości min.1,5 metra. Pozostali stoją na zewnątrz przynajmniej 2 m od siebie.
 8. W przypadku zagubienia bądź zniszczenia książki należy odkupić tę samą książkę (jeśli jest w sprzedaży). Gdy książka będzie niedostępna proszę o kontakt jw. Uwaga!!! Szkoła nie przyjmuje ekwiwalentu pieniężnego z zgubione lub zniszczone książki.
 9. Książki należy zwrócić do biblioteki przed zakończeniem roku szkolnego tj.przed odebraniem świadectwa chyba, że z jakiegoś podręcznika będzie kontynuowana nauka w przyszłym roku szkolnym i dany uczeń zostaje w szkole na kolejny rok.
 10. Skraca się czas przebywania w bibliotece na okres niezbędny do wypożyczenia zbiorów.
 11. Nie ma możliwości korzystania z czytelni.
 12. Osoby przybywające do szkoły muszą być zdrowe tzn. bezobjawowe.

Procedura zachowania bezpieczeństwa i zasad funkcjonowania
Biblioteki Szkolnej w Zespole Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

otwórz

 

Zadzwoń do nas

52 342 39 39