Zespół Szkół Samochodowych w Bydgoszczy

Samochodowa Szkoła Roku 2007, 2013, 2015, 2016, 2017 czytaj więcej

Nowoczesny Ośrodek Egzaminacyjny

Ośrodek egzaminacyjny przy Zespole Szkół Samochodowych rozpoczął działalność 1 lutego 2013 roku. Projekt budynku oraz wyposażenia wykonano w 2010 roku, a pierwsze prace wykonano jesienią 2011 roku.

Na budowę ośrodka egzaminacyjnego przeznaczono ok. 4,3 miliona złotych. Budynek wraz z wyposażeniem został sfinansowany przez Urząd Miasta Bydgoszczy oraz dofinansowany ze środków Unii Europejskiej.

Na parterze ośrodka egzaminacyjnego znajduje się 6 stanowisk naprawczych oraz stanowisko myjni samochodowej. Na piętrze powstała bogato wyposażona pracownia samochodowa oraz  sala dydaktyczno-konferencyjna z możliwością podziału na dwie mniejsze.

Cały budynek posiada pomieszczenia biurowe i magazynowe, szatnie z pełnym węzłem sanitarnym oraz przestrzeniami do odpoczynku w czasie przerw między zajęciami.

Stanowiska naprawcze wyposażone są w:

- 3 podnośniki samochodowe dwukolumnowe

- 3 podnośniki samochodowe najazdowe z szarpakami

- 1 stanowisko do ustawiania geometrii kół w 3D

- 1 linię diagnostyczną

W ośrodku egzaminacyjnym przeprowadzane są pisemne i praktyczne egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe we wszystkich kwalifikacjach dla zawodu technika, mechanika i elektromechanika pojazdów samochodowych w sesji zimowej i letniej.

W sali konferencyjnej regularnie odbywają się szkolenia w ramach programu Młode Kadry, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz branżowe konferencje z udziałem przedstawicieli innych szkół, pracodawców oraz przedstawicieli Urzędu Miasta.

Baza ośrodka egzaminacyjnego z uwagi na pomieszczenia dydaktyczne oraz warsztatowe pozwala na sprawne przeprowadzanie konkursów samochodowych oraz prezentacji teoretyczno – praktycznych.

W roku szkolnym w pomieszczeniach warsztatowych odbywają się zajęcia praktyczne dla części uczniów naszej szkoły.

redakcja: mgr Dariusz Średziński

Zadzwoń do nas

52 342 39 39